2014 Dome Tournament Participating Teams

2014 SSA 19TH ANNUAL SUPERIOR DOME SOCCER TOURNAMENT

TEAMS REGISTERED

UPDATED: 3/30/14

 

{Weekend #2.}

*April 25 - 27, 2014*

BOYS U-11:

1. M. & M. SHOOTERS: PESHITIGO, WI *FRIDAY GAME 9PM/10PM*

2. SSA MARQUETTE RED BULLS: MARQUETTE, MI

3. UNITED HURRICANES: *NO FRIDAY GAMES*

4. EFCWI: NEW LONDON, WI

 {14 FIRST & 14 SECOND}

 

GIRLS U-11:

1. GAYLORD LIGHTNING: GAYLORD, MI *NO FRIDAY GAMES*

2. SSA MARQUETTE WAVE: MARQUETTE, MI

3. CHEBOYGAN STRIKERS: CHEBOYGAN, MI *NO FRIDAY GAMES*

4. CHEBOYGAN CRUISERS: CHEBOYGAN, MI *NO FRIDAY GAMES*

5. UPFA MARQUETTE: NEGAUNEE, MI

6. NIAGARA NOTHERN STARS: VULCAN, MI

 {14 FIRST & 14 SECOND & 14 THIRD}

 

BOYS U-12:

1. GAYLORD SURGE: GAYLORD, MI *NO FRIDAY GAMES*

2. SSA MARQUETTE RED BULLS: MARQUETTE, MI

3. BAYSIDE: ROCK, MI

4. UNITED HURRICANES: SOBIESKI, WI

 {14 FIRST & 14 SECOND}

 

GIRLS U-12:

1. SSA MARQUETTE, WAVE: MARQUETTE, MI

2. ASHWAUBENON STORM: DE PERE, WI *NO FRIDAY GAMES*

3. HARBOR SPRINGS #1: HARBOR SPRINGS, MI

4. APPLETON  SC GOLD REVOLUTION: APPLETON, WI

 {14 FIRST & 14 SECOND}

 

GIRLS U-13:

1. UNITED HURRICANES: GREEN BAY, WI *NO FRIDAY GAMES*

2. KASA KICKERS: KIMBERLY, WI *NO FRIDAY GAMES*

3. CHEBOYGAN ORANGE CRUSH: MACKINAW, MI *NO FRIDAY GAMES*

4. DE PERE SELECT-WHITE: DE PERE, WI

5. PETOSKEY LIGHTNING: PETOSKEY, MI

6. UPFA UNITED: MARQUETTE, MI

 {18 FIRST & 18 SECOND & 18 THIRD}

 

 

GIRLS U-14:

1. GAYLORD EXTREME, ELMIRA, MI *NO FRIDAY GAMES OR AFTER 9PM

2. SSA MARQUETTE WAVE: MARQUETTE, MI

3. HOWARD HURRICANES: SUAMICO, WI

4. ALPENA FC: ALPENA, MI

 {18 FRIST & 18 SECOND}

 

 

 

 

TEAMS REGISTERED

 

{Weekend #1.}

 

*April 4-6, 2014*

{*NO GAMES SCHEDULED SATURDAY, 4/5/2014, FROM: 10:00AM - TO - 2:00PM}

 

BOYS U-13:

BOYS U-14:

1. SSA MARQUETTE RED BULLS: MARQUETTE, MI

2. ALPENA FC: HUBBARD LAKE, MI

3. ASHWAUBENON STORM: GREEN BAY, WI

4. UPFA BAYSIDE: CORNELL, MI

 {18 FIRST & 18 SECOND & 18 THIRD}

 

BOYS U-15:

1. UNITED HURRICANES: GREEN BAY, WI

 

BOYS U-16:

1. SSA MARQUETTE, RED BULLS: MARQUETTE, MI

2. ASHWAUBENON STORM: DE PERE, WI

3. PETOSKY: PETOSKY, MI

4. {U15} UNITED HURRICANES: GREEN BAY, WI *NO FRIDAY GAMES*

5. {U15} GREEN BAY LIGHTING: GREEN BAY, WI *NO FRIDAY GAMES*

 {18 FIRST & 18 SECOND & 18 THIRD}

 

BOYS U-17:

 

BOYS U-18: